The Sargent 1256-8874F-12V-ETL-RHR-10B is a fire-rated Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Exit Only function. UL listed for fire-rated openings up to 3 hours.
| SKU Breakdown: 1256-8874F-12V-ETL-RHR-10B | |
| 1256 | Door width (inches) |
| 8874F | Device model: 8874F |
| 12V | Device model: 12V |