The Sargent 16-8573F-24V-ETJ-RHR-10B is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Safe function.
| SKU Breakdown: 16-8573F-24V-ETJ-RHR-10B | |
| 16 | Door width (inches) |
| 8573F | Device model: 8573F |
| 24V | Device model: 24V |