The Sargent 43-8875F-12V-ETL-LHR-4 is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Safe function.
| SKU Breakdown: 43-8875F-12V-ETL-LHR-4 | |
| 43 | Door width (inches) |
| 8875F | Device model: 8875F |
| 12V | Device model: 12V |