The Sargent 4356-8873F-24V-ETA-LHR-10B is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Safe function.
| SKU Breakdown: 4356-8873F-24V-ETA-LHR-10B | |
| 4356 | Door width (inches) |
| 8873F | Device model: 8873F |
| 24V | Device model: 24V |