The Sargent 56-8874F-12V-ETJ-RHR-10B is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Secure function.
| SKU Breakdown: 56-8874F-12V-ETJ-RHR-10B | |
| 56 | Door width (inches) |
| 8874F | Series 8800 device model |
| 12V | Device model: 12V |