8303-10-US32D-3-5x15 IVES Architectural Door Trim 3.5x15 Inch Pull Plate in Satin Stainless Steel
The IVES 8303-10-US32D-3-5x15 pull plate is used for swinging doors. Standard cutout is 2" from top and centered on plates up to 4" wide.
Features and Benefits:
- Satin Stainless Steel finish
- Plate size: 3.5x15" (89x381mm)
- Pull plate
- Pull CTC: 10"
- Durable construction
- 1" Round