The Sargent 1956-8875F-24V-ETB-RHR-BSP is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Safe function.
| SKU Breakdown: 1956-8875F-24V-ETB-RHR-BSP | |
| 1956 | Door width (inches) |
| 8875F | Device model: 8875F |
| 24V | Device model: 24V |