The Sargent 43-8574F-12V-ETB-RHR-10B is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Secure function.
| SKU Breakdown: 43-8574F-12V-ETB-RHR-10B | |
| 43 | Door width (inches) |
| 8574F | Device model: 8574F |
| 12V | Device model: 12V |