The Sargent 5556-8574F-12V-ETW-RHR-10B is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Secure function.
| SKU Breakdown: 5556-8574F-12V-ETW-RHR-10B | |
| 5556 | Door width (inches) |
| 8574F | Device model: 8574F |
| 12V | Device model: 12V |