The Sargent 56-8873F-12V-ETJ-LHR-BSP is a Grade 1 rim exit device from the 80 Series for 36" openings with Fail Safe function.
| SKU Breakdown: 56-8873F-12V-ETJ-LHR-BSP | |
| 56 | Door width (inches) |
| 8873F | Series 8800 device model |
| 12V | Device model: 12V |