8302-10-US4-6x16 IVES Architectural Door Trim 6x16 Inch Pull Plate in Satin Brass
The IVES 8302-10-US4-6x16 pull plate is used for swinging doors. Standard cutout is 2" from top and centered on plates up to 4" wide.
Features and Benefits:
- Satin Brass finish
- Plate size: 6x16" (153x408mm)
- Pull plate
- Pull CTC: 10"